Az aloe vera három legfontosabb tulajdonsága!

2016/09/03. - írta: Gyulai András FBO

Az aloe vera gél számtalan jó tulajdonsággal bír, és hatással van szervezetünkre, ám ezek közül három kiemelkedő tulajdonsága is van, amelyekkel érdemes közelebbről is megismerkedni!

1426579652096.jpg

 

Az aloe vera esszenciális mikro tápanyagot tartalmaz!

Az emberi bőr napról napra megújul, így mivel a szövetek elhalnak, majd újraképződnek, nagy mennyiségű építőanyagra van szükségük. Egy egészséges jól működő sejtekből álló bőrfelszín kb. 4 naponta megújul.Bőrünk állapotát nagyban befolyásolják a környezeti hatások, időjárás, stressz, de az étkezés, és életvitelünk is.

Az elégtelen táplálkozás, és a rossz minőségű, tápanyagban szegény élelmiszerek nem biztosítják a bőr számára fontos elemeket, és sajnos a mai gyermekeknél ez a csak tovább romlik.

 

27440935.jpg

Az aloe vera növényben található apró kis esszenciális mikro tápanyagok beépülnek a bőr sejtjeibe, így tápanyaggal látják el azokat, amelyek hozzájárulnak a bőr megújulásához.

 

Az aloe vera elpusztítja a baktériumokat, vírusokat és gombákat.

Laboratóriumi körülmények között végeztek kutatók több kísérletet is, amelyek kimutatták, hogy az aloe vera gél képes számos baktériumot elpusztítani, illetve gátolja azok fejlődését és növekedését. Az egyik ilyen kísérletben a Staphylococcus baktériumot vizsgálták, amely a bőr és sebfertőzésért felelős.

Az aloe vera antimikrobális hatását még az Egyesült Államokban fedezték fel 1968-1972 között, ahol két orvos Zimmerman és Sims kezdték el tanulmányozni az aloe vera hatását több baktériumra és gombára, köztük a Candida gombát is. A kutatások kimutatták, hogy a 70%-os sűrűségű aloe vera gél gátolja a baktériumok növekedését, míg az 50%-os oldat a Candida nevű élesztő gomba növekedését is nagyban gátolja.

aloe-vera.jpg

Majd a további kutatások igazolták, hogy a 85%-os aloe vera oldat a láb és köröm gombát is képes elpusztítani, sőt az ajak herpeszért felelős vírus is elpusztul a gél hatására.

 

Összefoglalójában Dr. Sims így írt:

„ Az aloe vera gél legalább hat baktériumfaj esetében baktericid hatású, különösen vonatkozik ez a gyakori Staphylo-coccus és Streptococcus fertőzésekre, ezáltal jól használható égési sérülésekre. A 80%-os oldat széles spektrumban vírusölő. Vírusölőnek bizonyult a herpeszfajták négy változata esetén, beleértve a herpes simplex és a herpes zoster okozóját is.

80%-os sűrűségben alkalmazható gombaölő szerként, élesztőgombák és a candida ellen is javallott.”

 

aloevera006.JPG

Épp ezért azoknak, akiknél a gyógyszeres kezelés mellékhatást vált ki, érdemes valamilyen természetes gyulladáscsökkentő szert alkalmazniuk. A tápanyagok pozitív együttműködése, adott esetben a fertőzés és a gyulladás csökkentése odavezet, hogy az új sejtek termelődése és ez által a gyógyulási folyamat is felgyorsul.

1988-ban egy egyszerű laboratóriumi kísérlet során aloe vera gélt adtak emberi fibroblaszt sejtkultúrához. Ennek eredményeként a sejtszaporodás a nyolcszorosára növekedett. Ezek termelik a hegszövetek kollagén rostjait, úgymond „egyesítik” a sebet. Épp ezért az aloe vera gél képes nagymértékben felgyorsítani a sebgyógyulás folyamatát.

A cikk megírásában a Duna kiadó gondozásában megjelent: "Aloe Vera a gyógyító növény" című könyv segített.

Szólj hozzá!
· 1 trackback

A bejegyzés trackback címe:

https://egeszseg-vitalitas.blog.hu/api/trackback/id/tr4611672996

Trackbackek, pingbackek:

Trackback: Az aloe vera három legfontosabb tulajdonsága! 2016.09.03. 12:36:05

Az aloe vera gél számtalan jó tulajdonsággal bír, és hatással van szervezetünkre, ám ezek közül három kiemelkedő tulajdonsága is van, amelyekkel érdemes közelebbről is megismerkedni!   Az aloe vera esszenciális mikro tápanyagot tartalmaz! Az ember...

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása